2000/2001

Premier Division
1 Old Malton St Mary's
2 Dringhouses
3 Pocklington Town
4 Boroughbridge
5 Huntington Rovers
6 Bishopthorpe Utd
7 Crayke
8 Rufforth Utd
9 Wigginton Grasshoppers
10 Dunnington
11 Kartiers
12 New Earswick
13 CGU



Division One
1 Riccall United
2 Nestle Rowntree
3 South Bank
4 Haxby Town
5 St John's College
6 Malton Bacon Factory
7 Thorpe United
8 Post Office
9 Osbaldwick
10 Wigginton Black Horse
11 Civil Service
12 Fulford Utd
13 Barmby Moor

Division Two
1 Hammerton United
2 Huby Utd
3 Stamford Bridge
4 Haxby & Wigginton
5 Easingwold Town
6 Copmanthorpe
7 White Horse Church Fenton
8 Heslington
9 Stillington
10 Heworth
11 Norton Utd
12 Hemingbrough Utd
13 Poppleton Utd

Division Three
1 T&L Selby
2 Hamilton Panthers
3 Moor Lane
4 Rawcliffe Rangers
5 LNER Builders
6 Selby RSSC
7 Elvington Harriers
8 Strensall
9 Marton cum Grafton
10 Wilberfoss
11 Wheldrake
12 Grasshoppers 82





Reserve Division A
1 Dringhouses
2 Bishopthorpe Utd
3 Dunnington
4 Pocklington Town
5 Old Malton St Mary's
6 Kartiers
7 Wigginton Grasshoppers
8 St John's College
9 Huntington Rovers
10 New Earswick
11 Haxby Town
12 Osbaldwick
13 Nestle Rowntree


Reserve Division B
1 Wigginton Black Horse
2 South Bank
3 Civil Service
4 Malton Bacon Factory
5 Easingwold Town
6 Barmby Moor
7 Riccall United
8 Poppleton United
9 Rufforth Utd
10 Moor Lane
11 Fulford Utd
12 Stamford Bridge

Reserve Division C
1 Boroughbridge
2 Haxby & Wigginton
3 Wilberfoss
4 Huby United
5 Heslington
6 Copmanthorpe
7 Heworth
8 Norton Utd
9 White Horse Church Fenton
10 LNER Builders
11 Stillington
12 Wheldrake

2001/2002

Premier Division
1 Pocklington Town
2 Dringhouses
3 Boroughbridge
4 Old Malton St Mary's
5 Dunnington
6 Wigginton Grasshoppers
7 Nestle Rowntree
8 Kartiers
9 Bishopthorpe Utd
10 Crayke
11 Huntington Rovers
12 Rufforth Utd
13 Riccall United
14 New Earswick


Division One
1 Malton Bacon Factory
2 Osbaldwick
3 Thorpe United
4 South Bank
5 Post Office
6 St John's College
7 Wigginton Black Horse
8 Civil Service
9 Haxby Town
10 Norwich Union (ex CGU)
11 Huby Utd
12 Hammerton United

Division Two
1 T&L Selby
2 Copmanthorpe
3 Haxby & Wigginton
4 Fulford Utd
5 Stamford Bridge
6 Heslington
7 Barmby Moor
8 Stillington
9 Hamilton Panthers
10 Easingwold Town
11 White Horse Church Fenton
12 Norton Utd
13 Heworth

Division Three
1 LNER Builders
2 Poppleton Utd
3 Elvington Harriers
4 Wilberfoss
5 Selby RSSC
6 Strensall
7 Sheriff Hutton
8 Moor Lane
9 Wheldrake
10 Hemingbrough Utd
11 Rawcliffe Rangers
12 Marton cum Grafton





Reserve Division A
1 Dringhouses
2 Kartiers
3 Huntington Rovers
4 Old Malton St Mary's
5 Pocklington Town
6 South Bank
7 Dunnington
8 St John's College
9 New Earswick
10 Bishopthorpe Utd
11 Wigginton Grasshoppers
12 Wigginton Black Horse
13 Haxby Town

Reserve Division B
1 Malton Bacon Factory
2 Osbaldwick
3 Riccall United
4 Civil Service
5 Easingwold Town
6 Haxby & Wigginton
7 Poppleton United
8 Barmby Moor
9 Moor Lane
10 Boroughbridge
11 Rufforth Utd
12 Nestle Rowntree


Reserve Division C
1 Copmanthorpe
2 Stamford Bridge
3 Heslington
4 Fulford Utd
5 Wilberfoss
6 Huby United
7 Norton Utd
8 Heworth
9 Wheldrake
10 LNER Builders
11 White Horse Church Fenton
12 Stillington

2003/2004

Premier Division
1 Dringhouses
2 Pocklington Town
3 Malton Bacon factory
4 Old malton St Marys
5 Copmanthorpe
6 Tate & Lyle Selby
7 Wigginton Grasshoppers
8 Huntington Rovers
9 Wigginton Black Horse
10 Kartiers
11 Dunnington
12 Osbaldwick
13 Bishopthorpe United
14 Nestle Rowntree
15 Rufforth United

Division One
1 Thorpe United
2 Haxby United
3 Hamilton Panthers
4 York St Johns College
5 New Earswick
6 Post Office
7 South Bank SC
8 Crayke
9 Stamford Bridge
10 Norwich Union
11 Riccall United
12 Civil Service



Division Two
1 Easingwold Town
2 Selby RSSC
3 Wilberfoss
4 Heslington
5 Barmby Moor
6 Elvington Harriers
7 Ouseburn United
8 Poppleton United
9 Fulford United
10 Stillington
11 Moor Lane
12 Huby United



Division Three
1 Tockwith
2 Amotherby & Swinton
3 White Horse Church Fenton
4 Strensall
5 Hemingbrough Utd
6 York Railway Institute
7 Norton United
8 LNER Builders
9 Sheriff Hutton
10 Heworth
11 Rawcliffe Rangers
12 Wheldrake


Reserve Division A
1 Dringhouses
2 Kartiers
3 York St Johns College
4 Malton Bacon factory
5 Old Malton St Marys
6 Pocklington Town
7 Dunnington
8 South Bank SC
9 Osbaldwick
10 Bishopthorpe United




Reserve Division B
1 Huntington Rovers
2 New Earswick
3 Copmanthorpe
4 Haxby United
5 Wigginton Black Horse
6 Easingwold Town
7 Wigginton Grasshoppers
8 Barmby Moor
9 Stamford Bridge
10 Poppleton United
11 Heslington


Reserve Division C
1 Nestle Rowntree
2 Thorpe United
3 Hamilton Panthers
4 Hemingbrough Utd
5 Wilberfoss
6 White Horse Church Fenton
7 Rufforth
8 Riccall United
9 Moor Lane
10 Civil Service




Reserve Division D
1 Tockwith
2 Amotherby & Swinton
3 Norwich Union
4 Heworth
5 Stillington
6 Fulford United
7 Huby United
8 York Railway Institute
9 Norton United
10 LNER Builders

2002/2003

Premier Division
1 Pocklington Town
2 Dringhouses
3 Malton Bacon Factory
4 Osbaldwick
5 Dunnington
6 Huntington Rovers
7 Old Malton St Mary's
8 Kartiers
9 Wigginton Grasshoppers
10 Rufforth Utd
11 Nestle Rowntree
12 Bishopthorpe Utd
13 Crayke
14 Riccall United


Division One
1 Wigginton Black Horse
2 T&L Selby
3 Copmanthorpe
4 Post Office
5 Haxby & Wigginton
6 Thorpe United
7 Haxby Town
8 New Earswick
9 St John's College
10 South Bank
11 Norwich Union
12 Civil Service
13 Fulford Utd


Division Two
1 Hamilton Panthers
2 Stamford Bridge
3 Barmby Moor
4 Poppleton Utd
5 Heslington
6 Ouseburn & Hammerton Utd
7 Huby Utd
8 Easingwold Town
9 Stillington
10 Elvington Harriers
11 White Horse Church Fenton
12 LNER Builders

Division Three
1 Wilberfoss
2 Selby RSSC
3 Moor Lane
4 Norton Utd
5 Amotherby
6 Strensall
7 Wheldrake
8 Hemingbrough Utd
9 Marton cum Grafton
10 Heworth
11 Sheriff Hutton
12 Rawcliffe Rangers
13 York Railway Institute



Reserve Division A
1 Dringhouses
2 St John's College
3 Kartiers
4 Bishopthorpe Utd
5 Dunnington
6 Osbaldwick
7 South Bank
8 Old Malton St Mary's
9 Malton Bacon Factory
10 Pocklington Town
11 Wigginton Grasshoppers
12 New Earswick
13 Huntington Rovers

Reserve Division B
1 Wigginton Black Horse
2 Copmanthorpe
3 Poppleton United
4 Heslington
5 Stamford Bridge
6 Easingwold Town
7 Haxby Town
8 Barmby Moor
9 Haxby & Wigginton
10 Rufforth Utd
11 Civil Service
12 Riccall United
14 Moor Lane

Reserve Division C
1 Thorpe Utd
2 Hemingbrough Utd
3 Hamilton Panthers
4 Nestle Rowntree
5 Wilberfoss
6 Wheldrake
7 White Horse Church Fenton
8 Huby United
9 Stillington
10 Fulford Utd
11 Norton Utd
12 LNER Builders
14 Heworth