1980/1981

DIVISION ONE
1 Rowntrees
2 Brayton
3 Civil Service
4 Amotherby & Swinton
5 FC Melrose
6 Cawood
7 Haxby
8 Easingwold Town
9 Old Malton St Mary's
10 Pocklington SC
11 Riccall Utd
12 Moor Lane
13 Post Office


DIVISION TWO
1 Railway Institute
2 New Earswick
3 British Sugar
4 Huntington Rovers
5 Cliftonville
6 St John's College
7 Water Lane YC
8 Portakabin Rangers
9 Market Tavern
10 Heworth
11 Fulford Utd
12 Wilberfoss Athletic
13 Sheriff Hutton

DIVISION THREE
1 Chapelfields YC
2 Bishopthorpe Utd
3 Osbaldwick
4 Church Fenton
5 Norton Utd
6 York Graduates
7 Dringhouses
8 Dunnington
9 Selby Shipyard
10 Clifton Hotel
11 Stillington
12 Ardua
13 Melbourne

DIVISION FOUR
1 Ebor FC
2 Honved
3 Wheldrake
4 Copmanthorpe Acorns
5 Huby Utd
6 Bishop Wilton
7 Rufforth Utd
8 Newton on Ouse
9 Fulford Road WMC
10 Westow Utd
11 Hemingbrough Utd
12 Crayke



DIVISION FIVE
1 Olympia Mills
2 Westlers Utd
3 St Hilda's
4 Stamford Bridge
5 Shiptonthorpe Utd
6 Cravens
7 LNER Builders
8 Yorkshire General
9 Poppleton Utd
10 Duncombe Park
11 Elvington Utd
12 Selby BRSA
13 Barmby Moor


RESERVE SECTION A
1 Rowntrees
2 New Earswick
3 Haxby
4 Brayton
5 Amotherby & Swinton
6 Old Malton St Mary's
7 St John's College
8 British Sugar
9 FC Melrose
10 Riccall Utd
11 Cliftonville
12 Dringhouses
13 Fulford Utd


RESERVE SECTION B
1 Huntington Rovers
2 Civil Service
3 Osbaldwick
4 Bishopthorpe Utd
5 Post Office
6 Easingwold Town
7 Cawood
8 Dunnington
9 Pocklington SC
10 Heworth
11 Portakabin Rangers
12 Wheldrake
13 Church Fenton

RESERVE SECTION C
1 Norton Utd
2 Ebor FC
3 Stamford Bridge
4 Copmanthorpe Acorns
5 Yorkshire General
6 Poppleton Utd
7 Market Tavern
8 Stillington
9 Sheriff Hutton
10 LNERB
11 Honved
12 Westow Utd
13 Wilberfoss Ath

1983/1984

DIVISION ONE
1 Osbaldwick
2 Rowntrees
3 Dringhouses
4 Civil Service
5 Amotherby & Swinton
6 Huntington Rovers
7 Water Lane
8 Haxby
9 New Earswick
10 Brayton
11 Melrose Knags Head
12 Railway Institute
13 Old Malton St Mary's


DIVISION TWO
1 St John's College
2 Moor Lane
3 Bishopthorpe Utd
4 Cliftonville
5 Selby Shipyard
6 Dunnington
7 Easingwold Town
8 Riccall Utd
9 British Sugar
10 Fulford Utd
11 Pocklington SC
12 Norton Utd
13 Heworth

DIVISION THREE
1 Olympia Mills
2 Fox FC
3 Stamford Bridge
4 Stillington
5 Rufforth Utd
6 Yorkshire General
7 Selby Town Reserves
8 Honved
9 Clifton & Rawcliffe
10 Cawood
11 Wheldrake
12 Post Office
13 Rangers

DIVISION FOUR
1 Hemingbrough Utd
2 Bishop Wilton
3 Melbourne
4 Jubilee FC
5 Poppleton Utd
6 Cravens
7 Huby Utd
8 Westlers Utd
9 Sheriff Hutton
10 Fulford Road WMC
11 Church Fenton




DIVISION FIVE
1 Elvington Utd
2 Rawcliffe
3 LNER Builders
4 Selby BRSA
5 Wilberfoss Athletic
6 Haxby & Wigginton YC
7 Westow Utd
8 Barmby Moor
9 Crayke
10 Copmanthorpe Acorns
11 Shiptonthorpe Utd
12 Hirst Utd



RESERVE SECTION A
1 Osbaldwick
2 Civil Service
3 Dringhouses
4 Brayton
5 New Earswick
6 Haxby
7 St John's College
8 British Sugar
9 Dunnington
10 Old Malton St Mary's
11 Huntington Rovers
12 Stillington
13 Bishopthorpe Utd


RESERVE SECTION B
1 Melrose Knags Head
2 Easingwold Town
3 Riccall Utd
4 Fulford Utd
5 Norton Utd
6 Heworth
7 Yorkshire General
8 Sheriff Hutton
9 Stamford Bridge
10 Honved
11 Post Office
12 Cravens
13 Copmanthorpe Acorns

RESERVE SECTION C
1 Selby Shipyard
2 Cliftonville
3 Olympia Mills
4 Poppleton Utd
5 Wheldrake
6 Amotherby & Swinton
7 Pocklington SC
8 LNERB
9 Westow Utd
10 Rangers
11 Cawood
12 Hirst Utd

1981/1982

DIVISION ONE
1 Rowntrees
2 Haxby
3 Civil Service
4 FC Melrose
5 Brayton
6 New Earswick
7 Railway Institute
8 Old Malton St Mary's
9 Amotherby & Swinton
10 Riccall Utd
11 Easingwold Town
12 Pocklington SC
13 Cawood


DIVISION TWO
1 Huntington Rovers
2 Osbaldwick
3 British Sugar
4 St John's College
5 Post Office
6 Moor Lane
7 Bishopthorpe Utd
8 Heworth
9 Water Lane YC
10 Cliftonville
11 Fulford Utd
12 Portakabin Rangers


DIVISION THREE
1 Dringhouses
2 Dunnington
3 Selby Shipyard
4 Norton Utd
5 York Graduates
6 Ebor FC
7 Church Fenton
8 Stillington
9 Honved
10 Wheldrake
11 Clifton Hotel
12 Sheriff Hutton
13 Wilberfoss Athletic

DIVISION FOUR
1 Olympia Mills
2 Fox FC
3 Stamford Bridge
4 Melbourne
5 Newton on Ouse
6 Huby Utd
7 Bishop Wilton
8 Ardua
9 Rufforth Utd
10 Westlers Utd
11 Fulford Road WMC
12 Copmanthorpe Acorns
13 Westow Utd


DIVISION FIVE
1 Selby Town
2 Yorkshire General
3 Poppleton Utd
4 LNER Builders
5 Shiptonthorpe Utd
6 Hemingbrough Utd
7 Jubilee FC
8 Cravens
9 Barmby Moor
10 Selby BRSA
11 Elvington Utd
12 Crayke
13 Duncombe Park


RESERVE SECTION A
1 Rowntrees
2 Cliftonville
3 New Earswick
4 Huntington Rovers
5 Brayton
6 Haxby
7 Old Malton St Mary's
8 St John's College
9 Civil Service
10 Riccall Utd
11 British Sugar
12 FC Melrose
13 Amotherby & Swinton


RESERVE SECTION B
1 Osbaldwick
2 Norton Utd
3 Dringhouses
4 Bishopthorpe Utd
5 Post Office
6 Dunnington
7 Fulford Utd
8 Ebor FC
9 Easingwold Town
10 Heworth
11 Pocklington SC
12 Portakabin Rangers
13 Cawood

RESERVE SECTION C
1 Stamford Bridge
2 Copmanthorpe Acorns
3 Stillington
4 Honved
5 Sheriff Hutton
6 Church Fenton
7 Shiptonthorpe Utd
8 Yorkshire General
9 Wheldrake
10 Poppleton Utd
11 Cravens
12 LNERB
13 Wilberfoss Ath
14 Westow Utd

1984/1985

DIVISION ONE
1 Osbaldwick
2 St John's College
3 New Earswick
4 Dringhouses
5 Haxby
6 Civil Service
7 Amotherby & Swinton
8 Brayton
9 Moor Lane
10 Water Lane
11 Rowntrees
12 Huntington Rovers
13 Melrose Knags Head


DIVISION TWO
1 Cliftonville
2 Askham Bryan Knags Head
3 Easingwold Town
4 Dunnington
5 Bishopthorpe Utd
6 Fulford Utd
7 Railway Institute
8 Olympia Mills
9 Pocklington SC
10 British Sugar
11 Riccall Utd
12 Selby Shipyard
13 Old Malton St Mary's

DIVISION THREE
1 Selby Town Reserves
2 Yorkshire General
3 Hemingbrough Utd
4 Stamford Bridge
5 Bishop Wilton
6 Heworth
7 Clifton & Rawcliffe
8 Norton Utd
9 Rufforth Utd
10 Stillington
11 Wheldrake
12 Honved
13 Cawood

DIVISION FOUR
1 Melbourne
2 Elvington Utd
3 Jubilee FC
4 Westlers Utd
5 Post Office
6 Poppleton Utd
7 Huby Utd
8 Rawcliffe
9 Sheriff Hutton
10 Cravens
11 Rangers




DIVISION FIVE
1 Copmanthorpe
2 Church Fenton
3 LNER Builders
4 Selby BRSA
5 Wilberfoss Athletic
6 Haxby & Wigginton YC
7 Crayke
8 Barmby Moor
9 Westow Utd
10 Shiptonthorpe Utd
11 Ben Johnsons




RESERVE SECTION A
1 Civil Service
2 Osbaldwick
3 New Earswick
4 Dringhouses
5 Easingwold Town
6 Haxby
7 Huntington Rovers
8 St John's College
9 Melrose Knags Head
10 Old Malton St Mary's
11 Brayton
12 Dunnington
13 British Sugar


RESERVE SECTION B
1 Cliftonville
2 Riccall Utd
3 Fulford Utd
4 Bishopthorpe Utd
5 Stillington
6 Honved
7 Post Office
8 Stamford Bridge
9 Yorkshire General
10 Sheriff Hutton
11 Heworth
12 Norton Utd
13 Honved

RESERVE SECTION C
1 Olympia Mills
2 Railway Institute
3 Poppleton Utd
4 Amotherby & Swinton
5 Pocklington SC
6 Rangers
7 Cawood
8 Cravens
9 Copmanthorpe
10 Wheldrake
11 LNERB
12 Westow Utd

1982/1983

DIVISION ONE
1 Haxby
2 Civil Service
3 Osbaldwick
4 Amotherby & Swinton
5 Brayton
6 Rowntrees
7 Huntington Rovers
8 Railway Institute
9 Melrose Knags Head
10 Old Malton St Mary's
11 New Earswick
12 Easingwold Town
13 Riccall Utd


DIVISION TWO
1 Dringhouses
2 Water Lane
3 Moor Lane
4 St John's College
5 British Sugar
6 Selby Shipyard
7 Cliftonville
8 Dunnington
9 Bishopthorpe Utd
10 Heworth
11 Pocklington SC
12 Post Office
13 Cawood

DIVISION THREE
1 Fulford Utd
2 Norton Utd
3 Stamford Bridge
4 Stillington
5 Olympia Mills
6 Fox FC
7 Portakabin Rangers
8 Honved
9 Ebor FC
10 Clifton Hotel
11 Wheldrake
12 York Graduates (withdrew)
13 Church Fenton

DIVISION FOUR
1 Selby Town Reserves
2 Yorkshire General
3 Rufforth Utd
4 Poppleton Utd
5 Melbourne
6 Bishop Wilton
7 Huby Utd
8 Newton on Ouse
9 Sheriff Hutton
10 Westlers Utd
11 Fulford Road WMC
12 Ardua
13 Wilberfoss Athletic


DIVISION FIVE
1 Jubilee FC
2 Hemingbrough Utd
3 Cravens
4 Copmanthorpe Acorns
5 LNER Builders
6 Elvington Utd
7 Selby BRSA
8 Shiptonthorpe Utd
9 Haxby & Wigginton YC
10 Crayke
11 Barmby Moor
12 Westow Utd
13 Royal Oak


RESERVE SECTION A
1 Civil Service
2 Osbaldwick
3 Huntington Rovers
4 Dringhouses
5 Brayton
6 New Earswick
7 British Sugar
8 Haxby
9 St John's College
10 Old Malton St Mary's
11 Norton Utd
12 Riccall Utd



RESERVE SECTION B
1 Dunnington
2 Stillington
3 Bishopthorpe Utd
4 Fulford Utd
5 Easingwold Town
6 Ebor FC
7 Stamford Bridge
8 Post Office
9 Melrose Knags Head
10 Heworth
11 Copmanthorpe Acorns
12 Amotherby & Swinton
13 Pocklington SC

RESERVE SECTION C
1 Honved
2 Cravens
3 Sheriff Hutton
4 Yorkshire General
5 Poppleton Utd
6 Wheldrake
7 Portakabin Rangers
8 LNERB
9 Shiptonthorpe Utd
10 Cawood
11 Church Fenton (withdrew)
12 Westow Utd