1965/1966

DIVISION ONE
1 Rowntrees
2 Pickering Town
3 Easingwold Town
4 Huntington Rovers
5 Railway Institute
6 Selby Shipyards
7 Haxby
8 Dringhouses
9 Cliftonville
10 Cawood
11 Duncombe Park
12 Holme Rovers (withdrew after 8 games)


DIVISION TWO
1 Fulford Utd
2 Riccall Utd
3 NMU
4 Selby St Mary's
5 Rowntrees Youth Club
6 Dunnington
7 Poppleton Road OB
8 Unicrux
9 British Sugar
10 Vickers
11 Olympia Mills
12 Naburn & Bootham

DIVISION THREE
1 Newton on Ouse
2 Civil Service
3 Norton Utd
4 Crayke
5 Ampleforth
6 Wilberfoss Athletic
7 Stamford Bridge
8 St Hilda's
9 Heworth
10 Armstrongs
11 Stillington
12 Skelton

DIVISION FOUR
1 Cross Keys
2 BRS
3 Church Fenton
4 Ardua
5 Brayton
6 Shepherds
7 Amotherby & Swinton
8 Heslington
9 Escrick Brick & Tile Works
10 Strensall
11 Appleton Roebuck
12 LNER Builders

DIVISION FIVE
1 Fulford Road WMC
2 Post Office
3 Melbourne
4 Poppleton Utd
5 Bishop Wilton
6 Old Malton St Mary's
7 Barmby Moor
8 Terry's
9 Melbourne
10 New Earswick
11 Chapelfields
12 St Clements (withdrew after 3 games)


RESERVE SECTION A
1 Pickering Town
2 Rowntrees
3 Railway Institute
4 Cliftonville
5 British Sugar
6 Haxby
7 Selby Shipyards
8 Huntington Rovers
9 Dringhouses
10 Civil Service
11 Fulford Utd
12 Poppleton Rd OB



RESERVE SECTION B
1 Easingwold Town
2 Shepherds
3 Dunnington
4 Rowntrees YC
5 Vickers
6 Stamford Bridge
7 Wilberfoss Ath
8 Riccall Utd
9 Unicrux
10 Fulford Rd WMC
11 Heworth
12 Escrick Brick & Tile Works


RESERVE SECTION C
1 Poppleton Utd
2 Cross Keys
3 Brayton
4 Duncombe Park
5 Stillington
6 New Earswick
7 Norton Utd
8 Melbourne
9 Heslington
10 Appleton Roebuck
11 Strensall
12 LNERB

1968/1969

DIVISION ONE
1 Vickers
2 Rowntrees
3 Easingwold Town
4 Dunnington
5 Railway Institute
6 Rowntrees Youth Club
7 Pickering Town
8 Cliftonville
9 Fulford Utd
10 Leeman Utd (relegated for unsatisfactory behaviour
11 Huntington Rovers
12 Haxby


DIVISION TWO
1 Wilberfoss Athletic
2 British Sugar
3 Riccall Utd
4 Dringhouses
5 Newton on Ouse
6 Cross Keys
7 Unicrux
8 Civil Service
9 Heworth
10 Norton Utd
11 Selby Shipyards
12 Naburn & Bootham

DIVISION THREE
1 Stillington
2 Bishop Wilton
3 Ardua
4 Shepherds
5 Duncombe Park
6 Poppleton Utd
7 Fulford Road WMC
8 Crayke
9 Stamford Bridge
10 Burton Albion
11 Poppleton Road OB
12 Skelton (withdrew after 2 games)

DIVISION FOUR
1 Amotherby & Swinton
2 Brayton
3 Old Malton St Mary's
4 Escrick Brick & Tile Works
5 Church Fenton
6 Strensall
7 Post Office
8 LNER Builders
9 St Hilda's
10 Appleton Roebuck
11 Ampleforth
12 Osbaldwick (withdrew after 16 games)


DIVISION FIVE
1 FC Melrose
2 Barmby Moor
3 Melbourne
4 Honved
5 Cravens
6 New Earswick
7 York Graduates
8 National Glassworks
9 Bishopthorpe Utd
10 Acomb
11 Elvington



RESERVE SECTION A
1 Pickering Town
2 Riccall Utd
3 British Sugar
4 Cliftonville
5 Rowntrees
6 Fulford Utd
7 Easingwold Town
8 Railway Institute
9 Dunnington
10 Heworth
11 Haxby (withdrew at the end of season)
12 Wilberfoss Ath



RESERVE SECTION B
1 Huntington Rovers
2 Shepherds
3 Poppleton Utd
4 Dringhouses
5 Cross Keys
6 Rowntrees YC
7 Vickers
8 Civil Service
9 Unicrux
10 Fulford Rd WMC
11 Escrick Brick & Tile Works
12 Norton Utd


RESERVE SECTION C
1 Old Malton St Mary's
2 Honved
3 New Earswick
4 Stillington
5 Stamford Bridge
6 Brayton
7 Melbourne
8 Appleton Roebuck
9 Duncombe Park
10 Post Office
11 LNERB
12 Osbaldwick (withdrew)

1966/1967

DIVISION ONE
1 Pickering Town
2 Cliftonville
3 Rowntrees
4 Easingwold Town
5 Railway Institute
6 Fulford Utd
7 Huntington Rovers
8 Haxby
9 Selby Shipyards
10 Cliftonville
11 Cawood
12 Dringhouses
13 Riccall Utd

DIVISION TWO
1 NMU
2 Dunnington
3 Vickers
4 British Sugar
5 Rowntrees Youth Club
6 Unicrux
7 Naburn & Bootham
8 Civil Service
9 Poppleton Road OB
10 Newton on Ouse
11 Duncombe Park


DIVISION THREE
1 Wilberfoss Athletic
2 Norton Utd
3 Cross Keys
4 Armstrongs
5 Ampleforth
6 Heworth
7 BRS
8 Stamford Bridge
9 Skelton
10 Stillington
11 Crayke
12 St Hilda's

DIVISION FOUR
1 Fulford Road WMC
2 Shepherds
3 Ardua
4 Church Fenton
5 Amotherby & Swinton
6 Post Office
7 Escrick Brick & Tile Works
8 Brayton
9 Appleton Roebuck
10 Strensall
11 LNER Builders


DIVISION FIVE
1 Bishop Wilton
2 Poppleton Utd
3 Leeman Road WMC
4 Melbourne
5 Old Malton St Mary's
6 Terry's
7 Honved
8 Acomb
9 New Earswick
10 Barmby Moor
11 Elvington



RESERVE SECTION A
1 Railway Institute
2 Rowntrees
3 Pickering Town
4 Haxby
5 Easingwold Town
6 Shepherds
7 Fulford Utd
8 Cliftonville
9 Dunnington
10 Huntington Rovers
11 Civil Service
12 Dringhouses



RESERVE SECTION B
1 Heworth
2 Riccall Utd
3 Cross Keys
4 Rowntrees YC
5 Vickers
6 Wilberfoss Ath
7 Poppleton Utd
8 Brayton
9 Unicrux
10 Fulford Rd WMC
11 Stamford Bridge
12 Stillington


RESERVE SECTION C
1 British Sugar
2 Armstrongs
3 Norton Utd
4 Escrick Brick & Tile Works
5 New Earswick
6 Duncombe Park
7 Honved
8 Post Office
9 Strensall
10 Melbourne
11 Appleton Roebuck
12 LNERB

1969/1970

DIVISION ONE
1 Pickering Town
2 Vickers
3 Rowntrees
4 Cliftonville
5 British Sugar
6 Dunnington
7 Rowntrees Youth Club
8 Wilberfoss Athletic
9 Easingwold Town
10 Railway Institute
11 Huntington Rovers
12 Fulford Utd



DIVISION TWO
1 Riccall Utd
2 Heworth
3 Bishop Wilton
4 Unicrux
5 Stillington
6 Dringhouses
7 Civil Service
8 Leeman Utd
9 Newton on Ouse
10 Cross Keys
11 Norton Utd
12 Haxby

DIVISION THREE
1 Old Malton St Mary's
2 Amotherby & Swinton
3 Shepherds
4 Poppleton Utd
5 Selby Shipyards
6 Crayke
7 Brayton
8 Stamford Bridge
9 Fulford Road WMC
10 Duncombe Park
11 Ardua
12 Naburn & Bootham

DIVISION FOUR
1 FC Melrose
2 Post Office
3 Barmby Moor
4 Melbourne
5 Burton Albion
6 LNER Builders
7 Strensall
8 Church Fenton
9 St Hilda's
10 Escrick
11 Poppleton Road OB (resigned before start of season)


DIVISION FIVE
1 Cravens
2 New Earswick
3 National Glassworks
4 Honved
5 Ampleforth
6 York Graduates
7 Elvington
8 Bishopthorpe Utd
9 Alne
10 Appleton Roebuck
11 Acomb (withdrew after 2 games)



RESERVE SECTION A
1 British Sugar
2 Rowntrees
3 Pickering Town
4 Riccall Utd
5 Dunnington
6 Railway Institute
7 Cliftonville
8 Shepherds
9 Huntington Rovers
10 Fulford Utd
11 Heworth
12 Easingwold Town



RESERVE SECTION B
1 Vickers
2 Wilberfoss Ath
3 Dringhouses
4 Rowntrees YC
5 Old Malton St Mary's
6 Civil Service
7 Honved
8 Unicrux
9 New Earswick
10 Poppleton Utd
11 Fulford Rd WMC
12 Cross Keys


RESERVE SECTION C
1 Cravens
2 Post Office
3 Stillington
4 Brayton
5 Norton Utd
6 Amotherby & Swinton
7 LNERB
8 Bishop Wilton
9 Duncombe Park
10 Stamford Bridge
11 Melbourne
12 Escrick

1967/1968

DIVISION ONE
1 Railway Institute
2 Rowntrees
3 Dunnington
4 Pickering Town
5 Cliftonville
6 Easingwold Town
7 NMU
8 Haxby
9 Huntington Rovers
10 Fulford Utd
11 Selby Shipyards
12 Cawood (withdrew)


DIVISION TWO
1 Vickers
2 Rowntrees Youth Club
3 Wilberfoss Athletic
4 Riccall Utd
5 Newton on Ouse
6 Civil Service
7 British Sugar
8 Dringhouses
9 Naburn & Bootham
10 Unicrux
11 Norton Utd
12 Poppleton Road OB

DIVISION THREE
1 Heworth
2 Cross Keys
3 Duncombe Park
4 Stillington
5 Crayke
6 Fulford Road WMC
7 Stamford Bridge
8 Shepherds
9 Skelton
10 Burton Albion
11 Armstrongs (expelled)
12 Ampleforth

DIVISION FOUR
1 Bishop Wilton
2 Poppleton Utd
3 Ardua
4 Escrick Brick & Tile Works
5 Church Fenton
6 Post Office
7 Brayton
8 Amotherby & Swinton
9 LNER Builders
10 Strensall
11 Appleton Roebuck
12 St Hilda's

DIVISION FIVE
1 Osbaldwick
2 Old Malton St Mary's
3 Leeman Road WMC
4 Honved
5 Barmby Moor
6 Melbourne
7 New Earswick
8 Cravens
9 Acomb
10 Bishopthorpe Utd
11 Terrys
12 Elvington


RESERVE SECTION A
1 Railway Institute
2 Easingwold Town
3 Dunnington
4 Rowntrees
5 Cliftonville
6 Riccall Utd
7 Heworth
8 Haxby
9 Fulford Utd
10 Pickering Town
11 Huntington Rovers
12 Shepherds



RESERVE SECTION B
1 British Sugar
2 Wilberfoss Ath
3 Dringhouses
4 Civil Service
5 Vickers
6 Poppleton Utd
7 Cross Keys
8 Rowntrees YC
9 Unicrux
10 Fulford Rd WMC
11 Brayton
12 Armstrongs (withdrew during season)


RESERVE SECTION C
1 Escrick Brick & Tile Works
2 Norton Utd
3 Stillington
4 Old Malton St Mary's
5 Post Office
6 Stamford Bridge
7 Honved
8 Strensall
9 New Earswick
10 LNERB
11 Melbourne
12 Appleton Roebuck