1925/1926

DIVISION ONE
1 Knaresborough
2 R Border Regt.
3 8th Hussars
4 St Lawrences WMC
5 Thirsk
6 Malton Town
7 R Dringhouses
8 R Archbishop Holgates OB
9 Ripon City
10 R Rowntrees
11 R Fishergate OB
12 R New Earswick
13 R St Clements
Cheshire Regt. Resigned
R= team in reserve division

DIVISION TWO/1
1 R Clarence C&I
2 Malton Bible Class
3 Poppleton Utd
4 Easingwold
5 South Bank WMC
6 Poppleton Road Old Boys
7 RASC
8 Huntington
9 Old Malton
10 Norton St Peters
11 Malton Utd
12 Strensall
R= team in reserve division



DIVISION TWO/2
1 Selby Olympia
2 LNER Loco
3 R Fulford Utd
4 R Terry's
5 Selby Bank House
6 Boston Spa
7 R Old Priory
8 R British Legion
9 5th West Yorks
10 R Osbaldwick
11 RAOB Resigned
R= team in reserve division



DIVISION THREE/1
1 Acomb AS
2 Stamford Bridge
3 Sand Hutton
4 Newton on Ouse
5 Haxby
6 Stillington
7 Heslington
8 New Central WMC
9 Resigned Cooks Employees
10 Resigned Dunnington
11 Resigned Infy Rec ???
12 Resigned Shipton



DIVISION THREE/2
1 Church Fenton
2 Clifton C&I
3 City WMC
4 RGA
5 R Thistle
6 Haxby Road OB
7 YMCA
8 Groves Wesleyans
9 LNER Engineers
10 Tadcaster Imperial
11 Model School OB
R= team in reserve division


1928/1929

DIVISION ONE
1 Knaresborough
2 19th Regiment
3 R St Clements
4 Thirsk
5 R Rowntrees
6 Ripon City
7 R Poppleton Utd
8 OCO Selby
9 Malton Town
10 R St Lawrences WMC
11 R Fishergate OB
12 R Dringhouses
13 R Archbishop Holgates OB
14 New Earswick


DIVISION TWO/1
1 R LNER P'way
2 R Clarence C&I
3 LNER Loco
4 Johns Smiths (Tadcaster)
5 R Terry's
6 R Bishopthorpe
7 R Fulford Utd
8 Tadcaster Utd
9 R Heworth PC
10 R Old Priory
11 Wetherby Rovers
12 NMU (Resigned)




DIVISION TWO/2
1 R South Bank
2 Green Howards
3 R Poppleton Road Old Boys
4 RA Signals
5 Stillington
6 Malton Utd
7 RASC
8 Easingwold
9 Malton Bible Class
10 5th West Yorks
11 Duncombe Park
R= team in reserve division



DIVISION THREE/1
1 Huntington Rovers
2 St Lukes
3 R Peckett Street
4 Stamford Bridge
5 R Heslington
6 St Pauls
7 Welburn
8 Strensall
9 Clifton (resigned)
10 Poppleton Rovers (resigned)


R= team in reserve division


DIVISION THREE/2
1 R St Georges Wesleyans
2 Church Fenton
3 York Gas
4 R Osbaldwick
5 Nunthorpe OB
6 St Thomas's
7 Monkgate PM
8 Stillingfleet
9 St Clements MS
10 St Maurices (formerly Thistle)



R= team in reserve division

1926/1927

DIVISION ONE
1 OCO Selby
2 Border Regt. (resigned after 17 games)
3 R Rowntrees
4 Thirsk
5 Ripon City
6 R Archbishop Holgates OB
7 Knaresborough
8 R Dringhouses
9 Malton Town
10 Green Howards (resigned after 17 games)
11 R New Earswick
12 R Fishergate OB
13 R St Lawrences WMC
14 R St Clements
R= team in reserve division

DIVISION TWO/1
1 R LNER Loco
2 R Terry's
3 R Old Priory
4 Johns Smiths (Tadcaster)
5 R Bishopthorpe
6 R Clifton C&I
7 R Fulford Utd
8 R Acomb AS
9 5th West Yorks
10 LNER Engineers


R= team in reserve division



DIVISION TWO/2
1 R South Bank WMC
2 Easingwold
3 R Clarence C&I
4 Malton Bible Class
5 R Poppleton Utd
6 Norton St Peters
7 R Poppleton Road Old Boys
8 Huntington
9 Malton Utd
10 Strensall

R= team in reserve division



DIVISION THREE/1
1 R Acomb AS
2 Stillington
3 Stamford Bridge
4 Heslington
5 NMU
6 R Poppleton Rovers
7 Newton on Ouse
8 Haxby




R= team in reserve division


DIVISION THREE/2
1 Tadcaster Utd
2 R Catholic Utd
3 R RA Signals
4 R Osbaldwick
5 Church Fenton
6 Nunthorpe OB
7 City WMC
8 R Thistle
9 Haxby Road OB
10 YMCA
11 S Georges Wesleyans
12 PO Engineers (resigned)

R= team in reserve division

1929/1930

DIVISION ONE
1 Northumberland Fusiliers
2 Rowntrees
3 Knaresborough
4 St Lawrences WMC
5 LNER P'way
6 Dringhouses
7 Thirsk
8 Ripon City
9 St Clements
10 New Earswick
11 OCO Selby
12 Malton Town
13 Fishergate OB
Resigned Archbishop Holgates OB
Resigned Poppleton Utd

DIVISION TWO Group 1
1 Selby East Common
2 Fulford Utd
3 Clarence C&I
4 Johns Smiths (Tadcaster)
5 Terry's
6 LNER Loco
7 Old Priory
8 Bubwith Utd
9 Spillers (resigned)
10 Tadcaster WMC (resigned)






DIVISION TWO Group 2
1 Malton Bible Class
2 South Bank
3 Stillington
4 RA Signals
5 Easingwold
6 Malton Utd
7 Poppleton Road Old Boys
8 RASC
9 5th West Yorks
10 Ampersands
11 Resigned St Georges Wesleyans




DIVISION TWO Group 3
1 Church Fenton
2 Osbaldwick
3 Riccall Utd
4 St Thomas's
5 York Crescent
6 St Clements MS
7 Monkgate PM
8 St Maurices
9 St Chads
10 Dunnington
11 Poppleton Utd




DIVISION THREE
1 Stamford Bridge
2 Easingwold Rangers
3 LNER Institute
4 Heslington
5 Huntington Rovers
6 Acomb Carr Lane
7 Sessions
8 Welburn
9 Peckett Street UM
10 St Lukes
11 Strensall
12 Acomb Wesleyans (formerly St Pauls)

1927/1928

DIVISION ONE
1 OCO Selby
2 Thirsk
3 Knaresborough
4 R Rowntrees
5 Malton Town
6 14/20 Hussars
7 R St Clements
8 R Dringhouses
9 Ripon City
10 R New Earswick
11 R Archbishop Holgates OB
12 R Fishergate OB
13 St Lawrences WMC
14 R South Bank WMC
R= team in reserve division

DIVISION TWO/1
1 LNER Loco
2 R Terry's
3 Johns Smiths (Tadcaster)
4 R Clarence C&I
5 Tadcaster Utd
6 R Fulford Utd
7 Bishopthorpe
8 R Old Priory
9 Clifton C&I







DIVISION TWO/2
1 R Poppleton Utd
2 R Poppleton Road Old Boys
3 Malton Bible Class
4 Huntington WMC
5 Malton Utd
6 RASC
7 Fulford Road WMC
8 Easingwold
9 R Acomb
10 Duncombe Park

R= team in reserve division



DIVISION THREE/1
1 R LNER P'way
2 Stillington
3 R Heslington
4 NMU
5 Heworth PC
6 Stamford Bridge
7 Strensall
8 Poppleton Rovers
9 Peckett Street
10 Haxby
11 Sand Hutton
12 St Olaves
R= team in reserve division


DIVISION THREE/2
R RA Signals
R Osbaldwick
Nunthorpe OB
R S Georges Wesleyans
Church Fenton
R Catholic Utd
St Thomas's
YMCA
York Gasworks
R Thistle
St Clements MC
City WMC

R= team in reserve division