1919/20

DIVISION ONE
1 Lowther Utd
2 Rowntrees
3 Acomb
4 Selby
5 Knaresborough
6 Heworth PC
7 Malton Utd
8 Thirsk
9 St Clements
10 John Smiths (Tadcaster)
11 612 Company RASC


DIVISION TWO
1 Burton Lane WMC
2 Bishopthorpe
3 Cawood Utd
4 Crockey Hill
5 Easingwold
6 Fishergate OB
7 Melbourne Victoria
8 South Bank AS
9 St Cuthberts
10 Wesley Brotherhood
11 Yeomanry Hussars
12 YMCA



DIVISION THREE
1 Central Mission
2 Catholic Utd
3 Church Fenton
4 New Earswick
5 Old Priory AS
6 Osbaldwick
7 Poppleton Road Old Boys
8 Raimes Viola
9 Riccall
10 St Olave's
11 Salem Institute
12 Skelton Utd
















1922/1923

DIVISION ONE
1
2
3
4 NO INFO
5
6
7
8
9
10
11





DIVISION TWO
1 St Lawrences WMC
2 Selby WMC
3 Poppleton Utd
4 Bishopthorpe
5 RASC
6 5th West Yorks
7 Cawood Utd
8 Selby Olympia
9 New Earswick
10 Easingwold
11 Malton Bible Class
12 Huntington PC




DIVISION THREE A
1 Model School OB
2 Heslington
3 Phoenix WMC
4 Boston Spa
5 Old Priory AS
6 Poppleton Road Old Boys
7 Acomb AS
8 Osbaldwick
9 Fulford Utd
10 New Central WMC
11 Stamford Bridge
12 Catholic Utd
13 Church Fenton
14 Skelton Utd

DIVISION THREE B
1 Manor School OBs
2 RGA
3 Central Mission
4 Terry's
5 Haxby WMC
6 Stockton on Forest
7 Gate Helmsley
8 NER Athletic
9 Copmanthorpe WMCA
10 Sand Hutton
11 Barlby Bank Utd
12 Newton on Ouse
13 Haxby Road OB













1920/1921

DIVISION ONE
1
2
3
4 NO INFO
5
6
7
8
9
10
11
12

DIVISION TWO
1 Fishergate OB
2 Cawood Utd
3 Dringhouses
4 Archbishop Holgates OB
5 St Cuthberts
6 Easingwold
7 Malton Bible Class
8 St Olave's
9 South Bank WMC
10 New Earswick
11 Escrick
12 Bishopthorpe
13 Stamford Bridge
14 Model School OB

DIVISION THREE A
1 Huntington
2 Fulford Utd
3 Catholic Utd
4 RASC
5 Church Fenton
6 Clifton Utd
7 Heslington
8 Riccall
9 Old Priory AS
10 Osbaldwick
11 Raimes Viola
12 Skelton Utd
13 Poppleton Road Old Boys
14 Copmanthorpe

DIVISION THREE B
1 Poppleton Utd
2 Central WMC
3 Sand Hutton
4 NER Athletic
5 Crescent WMC
6 Terry's
7 Haxby Road OB
8 Pocklington
9 Newton on Ouse
10 Haxby
11 Phoenix WMC
12 Scarcroft OB

1923/1924

DIVISION ONE
1 R Durham Light Infantry
2 R Burton Lane C&I
3 R New Earswick
4 R Dringhouses
5 Thirsk Town
6 Malton Town
7 R Archbishop Holgates OB
8 Ripon City
9 R Rowntrees
10 R Fishergate
11 R St Clements
12 R Acomb WMC
13 Malton Utd
R = team in Reserve League


DIVISION TWO/1
1 R St Lawrences WMC
2 South Bank WMC
3 Strensall Utd
4 Huntington
5 Norton St Peters
6 Malton Bible Class
7 Easingwold
8 R Osbaldwick
9 R Model School OB
10 Haxby
11 R Adams Athletic

R = team in Reserve League



DIVISION TWO/2
1 Tadcaster Albion
2 R 5th West Yorks
3 Terry's
4 British Legion
5 R Phoenix WMC
6 Selby Olympia
7 RASC
8 Selby WMC
9 Tadcaster Trades Hall
10 Boston Spa
11 Barkston Ash
R = team in Reserve League



DIVISION THREE/1
1 R Clarence C&I
2 Barlby Bank Utd
3 Selby Bank House
4 R Old Priory AS
5 Fulford Utd
6 Selby Amateurs
7 RGA
8 Church Fenton
9 Ulleskelf
10 Royal Corps of Signals
11 Groves Wesleyans
12 City 10GT
13 City WMC
Escrick withdrew after 10 games

DIVISION THREE/2
1 LMS Railway
2 Heslington
3 Sand Hutton
4 Acomb AS
5 Stamford Bridge
6 Newton on Ouse
7 Poppleton Road Old Boys
8 Gate Helmsley
9 New Central WMC
10 Wesley Brotherhood
11 Shipton Utd

1921/1922

DIVISION ONE
1
2
3
4 NO INFO
5
6
7
8
9
10
11


DIVISION TWO
1 Archbishop Holgates OB
2 New Earswick
3 Easingwold
4 Malton Bible Class
5 Cawood Utd
6 Fishergate OB
7 RASC
8 5th West Yorks
9 Bishopthorpe
10 Huntington
11 Selby WMC
12 Catholic Utd
13 St Cuthberts


DIVISION THREE A
1 Poppleton Utd
2 Osbaldwick
3 Heslington
4 Skelton Utd
5 New Central WMC
6 Old Priory AS
7 Stamford Bridge
8 Fulford Utd
9 St Lawrences WMC
10 Model School OB
11 Poppleton Road Old Boys
12 Riccall
13 Copmanthorpe


DIVISION THREE B
1 Phoenix WMC
2 Terry's
3 Church Fenton
4 NER Athletic
5 Haxby WMC
6 RGA
7 Sand Hutton
8 Haxby Road OB
9 Stockton on Forest
10 York Records
11 Central Mission

1924/1925

DIVISION ONE
1 Knaresborough
2 R 8th Hussars
3 Cheshire Regt
4 Tadcaster Albion
5 R Dringhouses
6 Malton Town
7 R Rowntrees
8 RR Archbishop Holgates OB
9 Ripon City
10 R Fishergate OB
11 New Earswick
12 Thirsk Town
13 R Burton Lane C&I
14 R St Clements
R = team in Reserve League

DIVISION TWO/1
1 St Lawrences WMC
2 R Clarence C&I
3 Malton Bible Class
4 Old Malton
5 Norton St Peters
6 R Huntington
7 Strensall Utd
8 Easingwold
9 Malton Utd
10 RASC
11 Sowerby

R = team in Reserve League



DIVISION TWO/2
1 Selby Olympia
2 Terry's
3 Selby Bank House
4 R British Legion
5 R 5th West Yorks
6 Boston Spa
7 Barlby Bank Utd
8 Phoenix WMC
9 R Osbaldwick
10 R Model School OB

R = team in Reserve League



DIVISION THREE/1
1 R Poppleton Road Old Boys
2 Acomb AS
3 Sand Hutton
4 Cooks Employees
5 R LMS Railway
6 Heslington
7 New Central WMC
8 Stamford Bridge
9 Newton on Ouse
10 Shipton Utd
11 Haxby Road OB
12 Dunnington



DIVISION THREE/2
1 Fulford Utd
2 Poppleton Utd
3 Old Priory AS
4 Barkston Ash
5 City WMC
6 Groves Wesleyans
7 RGA
8 Church Fenton
9 Selby Amateurs
10 Ulleskelf
11 Appleton Roebuck